Abbadie (Antoine en Arnould Michel d’), twee broeders, in Ierland geboren maar in Frankrijk genaturaliseerd, zijn bekend geworden door hunne reizen in Abyssinië, die zij in 1848 en later hebben ondernomen. Wel wendden zij voor, dat zij geen ander doel hadden dan het bevorderen der taal- en volkerenkunde van dat land, maar men houdt het er voor, dat zij zendelingen waren van de Fransche regering, met een staatkundigen en kerkelijken last bekleed.
In 1849 begaf zich ook een jongere broeder derwaarts, maar de beide anderen waren reeds weggereisd, om langs de Nijl Egypte te bereiken. De geloofwaardigheid van hunne reisverhalen, die van tijd tot tijd in Fransche tijdschriften en nieuwsbladen zijn medegedeeld, wordt zeer in twijfel getrokken.
Men kent ook twee predikanten, die ongeveer denzelfden geslachtsnaam dragen. Eén van hen, Pierre Abbadie, bekleedde in het midden der 17de eeuw de leeraarsbetrekking te Charenton, in Frankrijk. De ander, Jaques Abbadie, geboren te Nay in Bearn in 1658, was een hervormd godgeleerde, die na het verkrijgen der doctorale waardigheid eene reis deed door Holland en Duitschland en vervolgens beroepen werd tot Fransch-predikant te Berlijn. In 1688 begaf hij zich naar Engeland, waar hij te Londen, en vervolgens naar Ierland, waar hij te Killaloe de dienst waarnam. Hij overleed te St. Mary le Bone bij Londen en liet eenige geschriften na van stichtelijken en geschiedkundigen aard.