Batteux (Charles), een Fransch geleerde, werd geboren in 1713, te Allend’huy bij Rheims. In laatstgemelde stad werd hij canonicus en gaf er 20 jaren lang onderwijs in de rhetorica. In 1750 werd hij tot hoogleeraar te Parijs benoemd aan het Koninklijk collégie, waar hem het onderrigt in de Grieksche en Romeinsche wijsbegeerte werd opgedragen.
In 1754 werd hij lid van de “Académie des Inscriptions” en in 1761 van de “Académie Frangaise.” Hij overleed den 19den Julij 1780. De wijsbegeerte der kunst is veel aan hem verschuldigd, daar hij op de toepassing van den regel van Aristoteles “volg de natuur na” steeds met kracht heeft aangedrongen.
Hij heeft een groot aantal belangrijke geschriften uitgegeven, van welke wij noemen
“La morale d’Epicure tirée de ses propres écrits (Parijs, 1750),” — “Histoire des causes premières (Parijs, 1759)”, — “Les beaux arts, réduits á un même principe (Parijs, 1746),” — “Cours de belles lettres ou principes de la littérature (Parijs, 1747—1750),” enz.