fray, Spaans publicist (Casdemiro, prov. Orense, 8 Oct. 1676 - Oviedo 26 Sept. 1764); trad reeds op 14-jarige leeftijd in de Benedictijnenorde.
Hij studeerde te Salamanca. Veertig jaar lang was hij hoogleraar in de theologie aan de Universiteit te Oviedo. Hij heeft er op zeer krachtige wijze bijgedragen tot de hervorming van de studie. Een van zijn grootste verdiensten is deze, dat hij onvermoeid het bijgeloof heeft bestreden. In de tweede helft van de regering van Philips V verschenen Feijóo’s werken, die de oorzaken van Spanje’s verval op velerlei terrein willen bestrijden. Onder de titel Teatro critica universal (1726-1739) in 9 dln publiceerde hij een reeks vertogen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Later gaf hij onder de titel Cartas eruditas y curiosas (1742-1760) in 5 dln een verzameling geschriften van dezelfde aard uit. De werken van Feijóo vonden veel bestrijders, maar ook hartstochtelijke verdedigers. Onder de bewonderaars van de auteur bevond zich niemand minder dan de koning, Ferdinand VI, die zelfs verbood de geschriften van de geleerde Benedictijn te bestrijden. De bijna driehonderd verhandelingen van het Teatro critico universal en de Cartas eruditas y curiosas kunnen beschouwd worden als even zoveel uitvoerige artikelen van een encyclopaedisch tijdschrift, waarin Feijóo het resultaat van zijn zeer gevarieerde studies neerlegde.Bibl. (teksten): Teatro critico universal, ed. A. Millares Carlo (2de dr., Madrid 1941), in de reeks,,Clasicos Castellanos”, t. 48, 53 en 67; Cartas eruditas, ed. A. Millares Carlo (Madrid 1928), in de reeks „Clasicos Castellanos”, t. 85.
Lit.: G. Delpy, F. e tl’esprit européen (Paris 1937); M. Palayo, Ideas estéticas III (Madrid 1940); G. Marañón, Las ideas biológicas del P. Feijóo, 2de dr. (Madrid 1941).