(1987) (inf.) het is psychisch. Vaak gezegd m.b.t. allerlei ziektes, waarbij dan geïmpliceerd wordt dat je de ziekte in kwestie aan jezelf of aan je 'persoonlijkheidsstructuur' te danken hebt. De genezing moet als het ware bewerkstelligd worden in het hoofd (tussen de oren). De ziekte wordt herleid tot een verkeerde manier van denken.
• „Eigenlijk een heel onnodige nederlaag", vond Foppe de Haan terecht. „Maar aan de andere kant, als we uit zo blijven voetballen komen er nog veel meer onnodige nederlagen. Met de poten kunnen ze het wel, maar het vertrouwen, het geloof in eigen kunnen ontbreekt." „Het zit tussen de oren", vond ook Verbeek. „Thuis kleunen we er verschrikkelijk in, uit spelen we timide. Dat scheelt vijftig procent. En er is niemand die op zulke momenten het voortouw neemt en de ploeg daar overheen helpt."(Leeuwarder courant, 02/11/1987)
• „Het zit tussen de oren", zouden schaatsers onmiddellijk constateren en dat laatste zou best eens kunnen. Bovelander zelf maakt er in ieder geval geen wereld-probleem van en dat is misschien nog het allerbeste. De landskampioen en houder van de Europa Cup worstelt zelf ook met de nodige problemen, maar heeft bijtijds orde op zaken gesteld. (De Telegraaf, 21/03/1988)
• `Ziekte zit tussen je oren', zo houdt een nieuwe beweging van therapeuten voor. De `orenmafia' lijdt aan simplisme en eenzijdigheid. (de Volkskrant, 06/02/1992)
• Er zijn alternatieve geneeskundigen die beweren dat als je maar gezond leeft en denkt Aids uit kunt stellen of zelfs nooit hoeft te krijgen. Tegenwoordig wordt dit de `orenmafia' genoemd: alsof ziektes bepaald worden door wat er zich tussen je oren afspeelt. (Nieuwe Revu, 29/06/1992)
• `Ik heb dat gedaan omdat ik zag dat Koos een emotionele worsteling doormaakte.' `Wat zit er tussen zijn oren?' `Dat weet ik tot de dag van vandaag niet'. (Vrij Nederland, 20/03/1993)
• Ziek zijn zit tussen je oren, en ziekte kun je het beste bestrijden door beter naar jezelf te luisteren. Dan zal genezing vanzelf volgen. (Karin Spaink: Vallende vrouw. Autobiografie van een lichaam. 1994)
• Damesbladen en tv-programma's hebben een enorme invloed gehad op de alledaagse psychologie. Erectieproblemen en kinderloosheid waren te wijten aan problemen `tussen de oren'. (Trouw, 11/11/1994)
• Mijn homoseksualiteit zit tussen mijn oren en niet tussen mijn benen tenslotte, dus de kans op lekker neuken zonder condoom, daar moet je gebruik van maken! (Nieuwe Revu, 13/11/1996)
• Ze zeggen, en als het zo uitkomt zeg ik het ze na, dat seks bij vrouwen vooral tussen de oren zit. (Lydia Rood: Zij haar zin. 1996)
• ‘Onafhankelijkheid zit bij rechters vooral tussen de oren’, zegt mr. R. Jansen, vice-president bij de Utrechtse rechtbank en staflid van het Zutphense Studiecentrum rechtspleging, de opleiding voor rechters en officieren van justitie. (Trouw, 11/12/1998)
• Seks begint bij mij tussen de oren, dat weet je toch? (Liza van Sambeek: Zadelpijn en ander damesleed. 2003)
• Stress moet je zo veel mogelijk vermijden, want balans zit ook ‘tussen je oren’. (Heleen van Royen: De mannentester. 2009)
• Schaatscoach Ab legde uiteindelijk een verband tussen erectiestoornissen en presteren in de topsport. Hij zei: ‘Het moet niet tussen de oren gaan zitten.’ (Marcel van Roosmalen: Het is nooit leuk als je tegen een boom rijdt. 2011)
• Hij heeft het constant over medische klachten, maar de medische dienst zegt: “Je moet niet bij ons zijn. Het zit tussen de oortjes.” (Mick van Wely: Levenslang. 2013)
• Het is mij meermalen overkomen dat minnaressen aangenaam waren verrast door het uiteindelijke gemak waarmee zij mijn – toch riant bemeten – geslacht in keel of anus konden herbergen, en het feit dat zij daar zowel fysiek als ‘tussen de oren’ grondig van genoten. Want tussen de oren, daar zit het genot bij de meeste vrouwen. (Jan Heemskerk & Saskia Noort: Jan en Saskia. De naakte waarheid. 2014)
• Mijn Mokum bestaat alleen nog maar tussen mijn oren en op YouTube. (Rob Hoogland & Arthur van Amerongen: Het grote foute jongensboek. Deel 2. 2019)