Woonhuizen. Het uit 1649 daterende diepe huis Zuidvliet 12 heeft een trapgevel met mozaïekmetselwerk en geblokte ontlastingsbogen in rode baksteen.
Een 17de-eeuwse kern en 17de-eeuwse details hebben ook Kerkplein 1, Marnixkade 1 (1630; hersteld 1944), Zuiddijk 54 en de van tuitgevels oorspronkelijk trapgevels voorziene huizen Veerstraat 3-5. Het huis Dr.
Kuyperkade 25 bezit een rijke verhoogde halsgevel uit circa 1660. De naastgelegen gang met Lodewijk XIV-deuromlijsting werd rond 1740 bij de woning getrokken.
Een kroonlijst met Lodewijk XIV-consoles en een erker op de verdieping heeft het vroeg-18de-eeuwse diepe huis Veerstraat 1. Midden-18de-eeuws zijn de herenhuizen Veerstraat 15, Zuidvliet 4 (pui circa 1880), Noordvliet 6 en Zuidvliet 8, alle voorzien van Lodewijk XIV-consoles bij de kroonlijst.
Het drielaagse patriciërshuis Markt 18 verrees in 1753 in vroege Lodewijk XV-stijl voor Jan Valk en zijn vrouw Neeltje Bubbezon met rijke decoraties en een uitgebouwde erker. Vanaf 1881 diende het eerst als postkantoor en daarna als politiebureau (1908-'50).
Het hoekpand Nieuwstraat 2 met gebosseerde hardstenen onderpui kwam in 1786 tot stand in Lodewijk XVI-stijl en heeft inwendig stucdecoraties in die stijl. Lodewijk XVI-details vertonen ook de huizen Noordvliet 8 en Noordvliet 10 (hardstenen gevel).
Het herenhuis Veerstraat 7, met 17de-eeuwse kern en overbouwde gang, kreeg rond 1880 een gepleisterde sobere eclectische gevel. Mogelijk ontworpen door dezelfde architect zijn de rond 1895 in neorenaissance-stijl gebouwde herenhuizen Veerstraat 13, Zuiddijk 88 en G. van Wijnkade 10.