Woonhuizen. Het laatste voorbeeld van een buitenplaats in dit gebied is Hu is Meerburg (Dorpsweg 6).
Het grote eclecticistische pand met schilddak verrees op de plaats van een ouder, in 1820 verbouwd buitenhuis. De Kamper sigarenfabrikant J.H. van Hulst kocht het in 1884 en liet een verbouwing uitvoeren naar plannen van W. en F.C.
Koch. De voorgevel stamt van die verbouwing, evenals het in chaletstijl uitgevoerde tuinhuis (Burg.
Van Engelenweg 92A). Na een brand in zijn fabriek vertrok Van Hulst naar Amsterdam en werd de buitenplaats in delen verkocht.
Van 1912 tot 1942 was in het huis de wasserij en blekerij van Hofschutze gevestigd. Het is nu in gebruik als dagverblijf voor gehandicapten.
De dubbele woning Burg. Van Engelenweg 51-53 werd in 1897 in neorenaissance-vormen gebouwd.
De villa Stadewijk (Burg.
Van Engelenweg 4), met een torenvormig bekroonde, doorlopende erker en jugendstil-details, verrees in 1907 naar plannen van G.B.
Broekema. Van 1941 tot 1974 heeft het gediend als raadhuis van IJsselmuiden.Een zelfde, sober jugendstil-karakter heeft het uit 1916 stammende woonhuis Burg. Van Engelenweg 117, eveneens opgetrokken naar plannen van G.B. Broekema, voor de hooi- en riethandelaar H.J. Bruins. Hij ontwierp ook de volkswoningbouw Plasweg 4-8 en Burg. Meijerweg 1-17 uit 1921 voor de Woningstichting Beter Wonen.