(1959) reclameslogan voor het biermerk Grolsch. Gelanceerd door Grolsch-directeur G.E.K. Brummer, met medewerking van de professionele fotograaf Paul Huf. De campagne liep tot het begin van de jaren tachtig en werd daardoor één van de langstlopende uit de Nederlandse geschiedenis. Van Dale (1992) heeft deze slogan opgenomen (zonder omschrijving), hetgeen erop wijst dat we hier met een gevleugelde uitdrukking te maken hebben.
• En daarom moeten sommige van die boterletters wel eens op hun vingertjes worden getikt als ze pas in het vak zitten. Want Vakmanschap is Meesterschap. (Haring Arie: Recht voor z’n Raap. 1972)
• Daarom is het even slikken als een oude, kalende chef ineens een toupetje draagt, of als Grolsch de verweerde vaklieden van `Vakmanschap is Meesterschap' verruilt voor trendy dertigers die een eigenwijs vingertje naar ons uitsteken. (Willem Pijffers: Zoeken naar nieuwe idealen, 1993)
• Vakmanschap is meesterschap, voor Weller geldt het zonder enige twijfel, maar in combinatie met popmuziek klinken zulke lovende woorden opeens als een twijfelachtig compliment. (Vrij Nederland, 29/04/2000)
• De Oost-Nederlandse brouwerij Grolsch maakte in de jaren zeventig en tachtig reclame met de legendarische slagzin ‘Vakmanschap is Meesterschap’, waarbij filmpjes hoorden waarin handwerkslieden onder begeleiding van spinetklanken een eerlijk oud ambacht uitoefenden. Het biermerk wilde net zo authentiek en eeuwenoud overkomen, en zette zijn claim kracht bij met een verwijzing naar zijn oudst bekende gildemeester-brouwer Peter Cuyper (anno 1676). Dat Cuypers bier in de verste verte niet op het eenentwintigste-eeuwse Grolsch kan hebben geleken (de techniek voor het maken van pils stamt uit de negentiende eeuw, en in Cuypers tijd kende men in Nederland alleen bovengistende bieren), zij de reclamemakers vergeven. (Han Lörzing: Mijn generatie. Een ode aan de babyboomer. 2015)
• Vakmanschap is meesterschap. Onverwoestbare spreuk van Grolsch. Tegenwoordig zegt de bierbrouwer: ‘Proef karakter.’ Dat hebben al tientallen adverteerders gezegd en is nooit bij iemand blijven hangen. (Jaap Toorenaar: Hoe verzinnen ze het? 2019)
• Ontroerd keek ik terug op mijn jeugd. Ach, ja, het tijdschrift Avenue! En daar, Hufs fabuleuze biercommercial ‘Vakmanschap is meesterschap’ met dat heerlijke barokmuziekje! (Sylvia Witteman in De Volkskrant, 28/10/2024)