Tinne (Alexandrine), heeft zich bekend gemaakt door hare reizen in Afrika en door haar treurig uiteinde. Zij behoorde van moederszijde tot het geslacht van der Capellen, werd geboren te ’s Gravenhage in 1839 en vergezelde reeds in 1856 en 1858 hare moeder naar Egypte. Deze vestigde zich aldaar in 1861, en in het volgende jaar ondernam Alexandrine met hare moeder en met eene tante hare eerste groote reis naar den bovenloop van de Nijl en bereikte Gondokoro.
In Februarij 1863 aanvaardde zij, vergezeld door Heuglin en Steudner, uit Chartoem haren tweeden togt naar de Gazellen-rivier en de Dsjoer, gedurende welken hare moeder en hare tante bezweken. In July 1864 trok zij van Chartoem over Saoeakin naar Caïro, bezocht in 1868 Algérië en Tunis, en begaf zich in Januarij 1869 van Tripolis op nieuw op weg naar het Afrikaansche binnenland, om over Bornoe tot aan den bovenloop van de Nijl door te dringen, maar werd tusschen Moerzoek en Ghat door haar geleide vermoord.
Hare reis naar de Gazellen-rivier is beschreven in de „Transactions of the historical society of Lancashire (1864, 16de deel)”.