Eufemistische verzachting van de vorm verdoeme als samentrekking van verdoem en mij, of een verkorting van godverdomme. Verdomme (1899) werd ook verzacht tot verdamme, verdemme, verdeme, verdimme. Het is een krachtterm die (hevige) emoties uitdrukt als schrik, woede, verdriet of verbazing.
Ook dient de term als versterking van een bewering. De verbinding verdomme toch is zeer frequent. zie ook janverdomme. Als verminkte varianten van verdomme komen voor ver ver verd verd..., verd., verdamme, verdakke, verdemme, verdikke, verdikkeme, verdikkie, verdimme, verdimmie, verdom, verdommie, verdumme. Ook verdommenechie en verdommeling horen hiertoe.
Als versterkers vond ik dedomme dedomme, te domme, verdomme verdomme, verdommegodver, verdommenondeju, verdommenong, verdommeshit. Verkorte vormen zijn dämme, dimme, tomme. Aan de vloek wordt ook vaak het suffix -se toegevoegd ter vorming van bijvoeglijke naamwoorden. De betekenis is dan ‘deksels’.
Vaak gaat wel vooraf.zie godverdomme, shit, verdommeling.