Pieter Cornelis Dommershuijzen (Dommershuizen) geb. Utrecht 6 december 1834, verm. overl. in Engeland (woonde van ca. 1877-1882 in Brussel, stond echter niet vermeld in de registers aldaar). Woonde en werkte reeds in 1852 in Amsterdam, in 1861 overlijdt zijn moeder in de hoofdstad: Cornelia Dommershausen; deze akte wordt aangegeven door: Pieter Cornelis Dommershausen, schilder, oud 27 jaar, zoon van de overledene. In dat jaar trekt hij waarschijnlijk met zijn broers naar Engeland.
Schilderde zee- en riviergezichten met schepen; ook stadsgezichten. Signeerde: P. C. Dommershuizen, P. C. Dommelshuizen, P. C. Dommershuyzen.
Tentoonstellingen in Den Haag, Amsterdam, Rotterdam enz. van 1853-1882: diverse zee- en riviergezichten; havengezichten met vissersboten; schipbreuken; strandgezichten; stadsgezicht van Dordrecht; Bamberg in Beieren bij regen; enz.