Lexicon Beeldende Kunstenaars

Pieter Scheen (1980)

Gepubliceerd op 29-01-2021

Slager, frédéric françois (‘frans’)

betekenis & definitie

Geb. Den Bosch 23 april 1876, overl.

Meerhout (België) 1 mei 1953. Was gehuwd met de schilderes M P. A. van Gilse. Woonde en werkte in Den Bosch, Antwerpen 1903-190$, Den Bosch, Vught (reizen door Frankrijk 1913, Duitsland en Italië), van ca. 1920 afin Meerhout (België). Leerling van zijn vader P. M.

Slager, van de Kon. School in Den Bosch, van de Akademie v. B.K. te Antwerpen (1903-1905), tevens van Frans van Leemputten. Schilderde, aquarelleerde, tekende (ook pen) en etste veel landschappen, w.o. Brabantse, stadsgezichten (veel oude kathedralen) en figuren (buiten). Was ook illustrator en schrijver, o.a. ‘Brieven van de Groote Hoeve’.

Lid van ‘Arti et Amicitiae’, ‘St. Lucas’, de Haagse Kunstkring enz. Gaf les aan zijn vrouw M. P. A. van Gilse, C. A.

A. van Domburg, H. D. M. van Rossum.Tentoonstellingen Amsterdam 1899 en Arnhem 1901: oud stadshoekje in Den Bosch: processie in een katholieke kerk; langs een rivier (tekening).

DEN BOSCH -Bibl. Prov. Gen.: enige aquarellen en tekeningen (stadsdelen). -Museum Slager: schuiten aan de Noordwal te Den Bosch (bruikleen); St. Janskerkhof aldaar; Noorderportaal Stjan (bruikleen); Spinhuiswal; stadsgezicht; de Huisvennen te Boxtel; kasteel Maurick te Vught; strobloemen; korenschoven; stilleven met kan (bruikleen); bomen op de Hoef; herfst bij de Hoef; de eik l’Empereur te Barbizon; hooien; populieren; tuin van de Hoef; verder 13 aquarellen, 8 tekeningen en 7 etsen. -Noordbrabants Museum: landschap; landweg met vee; een paard; kathedraal te Laon (aquarel, in bruikleen aan Museum Slager), EINDHOVEN -Stedelijk Van Abbemuseum: schuiten aan de Noordwal te Den Bosch; Noorderportaal St. Jan (beide in bruikleen aan Museum Slager).

Elsevier LXI, 1921 (Huib Luns, bldz. 73-80).

Luns; Lurasco; Mak van Waay; Plasschaert; Scheen 1970; Thieme-Becker; Van Hall port.

< >