(2010) (inf.) de doorsnee Nederlanders (wonende in een koophuis in een Vinex-wijk), waarvoor de PVV, de partij van Geert Wilders wil opkomen. De term werd gelanceerd door Geert Wilders.
• Wie zijn toch die Henk en Ingrid? Op de kandidatenlijst zijn ze niet te vinden en toch hebben ze de warme belangstelling van de Partij voor de Vrijheid. Of in de woorden van leider Geert Wilders: Wij zijn de partij van Henk en Ingrid. Dat schreef Wilders in de uitnodiging voor de presentatie van zijn verkiezingsprogramma, morgen. De PVV kiest voor de mensen die het niet cadeau krijgen, staat er. Henk en Ingrid, dus. (het Parool, 22/04/2010)
• In het PVV-verkiezingsprogramma - met de romantische titel 'De agenda van hoop en optimisme' - staat het toch een slagje anders. 'De verzorgingsstaat is geen schild meer voor de zwakken, maar een afhaalloket voor onevenredig veel lanterfantende moslimimmigranten. Henk en Ingrid betalen voor Ali en Fatima'. (Leidsch Dagblad, 24/04/2010)
• Meent Kaatee echt dat Henk en Ingrid evengoed kunnen oordelen over -pak 'm beet- de redding van de euro, de bestrijding van criminaliteit, de klimaatcrisis, de omgang met Iran? Dat deskundigheid overbodig is? (HP/ De Tijd, 10/12/2010)
• Henk en Ingrid. Wilders’ grote opponent in de integratiediscussie, Ella Vogelaar, sprak vaak in halfabstracte categorieën – ‘zwijgende vrouwen’, ‘mensen die aan de zijlijn staan’, ‘bepaalde groepen’. Wilders houdt niet van onbepaaldheden. ‘De zwijgende vrouwen’, ‘de mensen aan de zijlijn’ zou hij zeggen. Nooit suggereren dat jouw woorden ook maar een mening zijn. Nog beter is het als je concrete personen noemt, als personificatie van een groep. People props, noemen ze dat in de politiek, een techniek geïntroduceerd door Ronald Reagan in zijn ‘State of the Union’ van 1982. In Nederland was Jan Marijnissen lange tijd de specialist op dit onderdeel, de laatste jaren is het door anderen overgenomen. Wilders komt met Henk en Ingrid, die voor Mohammed en Fatima betalen’. Of met Meneer en mevrouw Bisschop, die dit jaar negentig worden, moeten niet achter de geraniums komen te zitten, maar een kopje koffie kunnen gaan drinken.’ En zoals bekend, als een trend in Nederland eenmaal doorzet wordt het ook meteen een wedstrijd. Bij de laatste Algemene Beschouwingen kwam Mariëtte Hamer met haar ‘buurman Joost’, waarop Alexander Pechtold terugsloeg met ‘buurman Gerard’ en Agnes Kant ten slotte ‘buurvrouw Carry’ uit haar mouw schudde. Zie ook hoofdstuk 1, ‘Stijl en Toon’. (Jan Kuitenbrouwer: De woorden van Wilders & hoe ze werken. 2010)
• Nederland heeft genoeg aan z'n eigen probleempjes , redeneren vooral Wilders' zelf bedachte partijtypetjes Henk en Ingrid. (HP/ De Tijd, 04/02/2011)
• Zo schijnen de grote jongens uit de vastgoedfraude jaarlijks ook grote bedragen aan die partij over te maken. Geld dat gejat is uit pensioenfondsen. Het pensioen van Henk & Ingrid. (Youp van ”t Hek: Klein gelijk. 2012)
• De geblondeerde roerganger van de PVV lijkt ze zelf uit het oog verloren, maar de doorsneePVV’ers van Geert Wilders bestaan nog steeds. Henk en Ingrid hebben zelfs een eigen Wikipedia-pagina en wonen met hun twee kinderen in een koophuis in een Vinex-wijk. Ze roepen verongelijkt en verontwaardigd dat ze minder kansen krijgen dan allochtonen en dat zij moeten opdraaien voor de crisis. De klad kwam er een beetje in toen in 2012 een echte Henk en Ingrid samen een Turk hadden vermoord. Staat toch een stukje minder gezellig in je verkiezingsprogramma. (Jaap Bartelds: Het ABC van de Nederlandse gezelligheid. 2015)
• Vandaag is de vijfde voetballoze zaterdag op rij en dus ben ik niet op mijn best. Bij gebrek aan een zinvolle zaterdagbesteding heb ik me laten overhalen om mee te gaan naar Zaandam, op bezoek bij Rob en Anita (maar ze hadden net zo goed Henk en Ingrid kunnen heten), een stel veertigers dat hard op weg is naar de vijftig. (Jeroen Guliker: Niet voor tere zieltjes. 2015)
Ik hoop dat Henk en Ingrid het laatste verkiezingsprogramma van hun grote leider nog eens zullen doorlezen. (Jeroen Guliker: Niet voor tere zieltjes. 2015)
• Zo schijnen de grote jongens uit de vastgoedfraude jaarlijks ook grote bedragen aan die partij over te maken. Geld dat gejat is uit pensioenfondsen. Het pensioen van Henk & Ingrid. (Youp van ’t Hek: Youp voor gevorderden. 2016)
• Dit alles was bedoeld om de woede te stillen van Henk en Ingrid, het imaginaire stel dat onlangs zo'n glorieuze comeback maakte. (Vrij Nederland, 03/12/2016)
• Je moet Henk en Ingrid serieus nemen. Maar dat betekent niet dat je ze in alles gelijk moet geven. Wat vroeger met 'allochtonen' werd gedaan, lekker doodknuffelen en zo, dat gebeurt nu met de boze witte burgers. (HP/ De Tijd, januari 2017)
• Het boegbeeld van de Nederlandse internetgekkies zijn natuurlijk Henk en Ingrid. Het stel dat echt wereldberoemd werd door een interview op de kamasutrabeurs in 2011 en later ook Nederland onder leiding van Gwen van Poorten nog eens een kijkje liet nemen in hun hobbykamer. (www.GeenStijl, 06/05/2017)
• Maar de agent mocht meteen naar huis. En dat vond ik opmerkelijk. Want als het een Henk of Ingrid was geweest die met een rotvaart door rood was gereden en een vrouw had doodgereden, dan had hij of zij minimaal twee weken vastgezeten. (Mano Bouzamour: Bestseller Boy. 2018)
• Bij Wilders is het sowieso de vraag of hij wel eigen ideeën heeft. Hij steekt een thermometer in de samenleving en verkondigt vervolgens wat hij denkt dat Henk en Ingrid vinden. (De Groene Amsterdammer, 04/02/2021)