Monumenten in Nederland: Zuid-Holland

Ronald Stenvert, Chris Kolman, Saskia van Ginkel-Meester, Elisabeth Stades-Vischer, Sabine Broekhoven en Ronald Rommes (2004)

Gepubliceerd op 02-01-2020

Het WAVO-park in Wassenaar

betekenis & definitie

Het WAVO-park (Schouwweg 81), aangelegd in 1926-'28 in opdracht van het echtpaar Van Ommeren-De Voogt, was bedoeld als kosteloze huisvesting voor armlastig geworden dames van goede komaf. De naam refereert aan de initialen van de stichteres.

Naar ontwerp van S. de Clercq kreeg het complex de vorm van een ‘crescent’ met beneden- en bovenwoningen en verhoogde paviljoens. In de uitspringende hoek- en middenpaviljoens waren winkel- en dienstruimten gevestigd.

In 1929-'31 ontwierp De Clercq het ‘Johannahuis’, een carrévormig vierlaags bejaardentehuis. De terracotta bloemreliëfs, de jaartalstenen en de wijzerplaat bij het middenpaviljoen zijn ontworpen door mevrouw Canter Cremers.

< >