Dit gehucht ten noorden van Brummen is eind 19de eeuw ontstaan nabij de Emperbrug over een oude IJsselstrang en het Huis Empe (Voorsterweg 166). Deze voorm. havezate werd tussen 1535 en 1566 gebouwd voor de Zutphense burgemeester Thomas van Boerlo en zijn vrouw Geertruyd Empe.
Uit die tijd stammen nog twee gekoppelde vierkante kelders. Van een verbouwing rond 1638 voor Thomas van Buerlo resteert onder meer de grenen kap. Rond 1846 liet J.F.B. van Hasselt het huis aan de westzijde uitbreiden en het geheel pleisteren. Zijn zoon A.K.P.F.R. van Hasselt voorzag het huis in 1893 aan de achterzijde van een terras en in 1906 van een verdere uitbreiding met bibliotheek. In opdracht van J.B.F. van Hasselt kreeg het huis in 1931 zijn huidige vorm met achtkantig torentje naar plannen van G.C. Bremer en S. de Clercq.
Toen is ook het landschappelijke park met geometrische tuin aangelegd naar ontwerp van H.A.C. Poortman. Uit circa 1906 dateert het koetshuis (Voorsterweg 161). Het dorp heeft enkele interessante boerderijen. De hallenhuisboerderij De Tesse (Emperweg 84) heeft een gevelsteen met als opschrift ‘Bartenburch 1669’. Het verhoogde woonhuis met puntgevel en topsieranker stamt uit deze tijd en heeft inwendig twee tegelschouwen en een spiltrap.
Uit 1840 dateren de hallenhuisboerderijen De Meene (IJsselstraat 1), met dwars voorhuis en omlijste ingang, en Brederietweg 3. Naast de laatste staat een laat-19de-eeuwse, achtkantige rosmolen, die tot 1930 in gebruik was.