Gepubliceerd op 02-01-2020

Woonhuizen in Westeinde

betekenis & definitie

Woonhuizen. Aardige eenlaags huizen zijn het rond 1850 als daglonerwoning met klein bedrijfsgedeelte gebouwde Westeinde 53 en het huis Westeinde 3 uit circa 1915 met afgeplat schilddak en portiek.

In Westeinde staat verder een aantal interessante villa's. De gepleisterde villa De Bork (Westeinde 38) werd rond 1910 gebouwd als zomerhuis door de familie Westra van Holthe.

De gepleisterde villa de Olden Hut (Westeinde 61; circa 1915) heeft een later haaks aangebouwde schuur.In 1923 liet S.J.G.A. Offerhaus Westra van Holthe de villa Nije Batinghe (Westeinde 12) bouwen naar een ontwerp in zakelijk-expressionistische stijl van A.H. Wegerif. In traditionalistische stijl gebouwd is de villa Nyen Gaerde (Westeinde 14) uit 1930 met garage en hekpijlers.

< >